Elmalı Kent Mah.Atatürk Cad.Bisan Sit. B-7 Blok 1B/1 Ümraniye/İSTANBUL
tr

Pencere Boyama

Anasayfa » Pencere Boyama

KAPI VE PENCERE NASIL BOYANIR?

Pencere Boyama

Pencere Boyama

Pencere Boyama Duvarlarınızdaki boya ne kadar kaliteli olursa olsun kapı ve pencereleriniz bakımlı değilse yani boyama zamanı geldiyse evinizde de böyle bir görüntü hakim olacaktır. Evinizin daha bakımlı görünmesini istiyorsanız, kapı ve pencerelerinizin boya durumunu gözden kaçırmamalısınız. Decor Yapı 39 farklı şehirde sahip olduğu uzman kadrosu ve geçmiş tecrübeleriyle sizleri kapı pencere bakımı konusunda da yalnız bırakmayacaktır. Bu yazımızda sizlere decor yapının kapı ve pencere boyarken nelere dikkat ettiğinden bahsedeceğiz.

Kapı ve Pencere Boyasında Decor Yapı Kalitesi

Öncelikle boyanacak olan kapı ve pencerenin yapısına uygun olan boya seçilmelidir. Bu noktada bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde evinize durumu incelemek için gelen ustalarımız, size uygun olan boya türünü seçeceklerdir. Kullanılacak olan boya türüne karar verildikten sonra, boya konusunda en başarılı markalar (Dyo, Marshall, Filli Boya, Polisan, Jotun)  ile çalışan Decor Yapı kataloğundan seçim yapmanızın ardından sizlere düşen tek şey boyacı ustalarımızın işlerini tamamlamasını beklemektir.

Pencere Boyama Çoğu zaman kapı pencere boyalarında yağlı boya kullanılmaktadır. Kaliteli bir pencere duvar boyası için uygun fırça seçiminin yapılması, ahşap koruyucu ve vernik kullanılması oldukça önemlidir. Ahşap boyama sırasında ustalarımızın dikkat ettiği bir diğer nokta ise, boyayı ahşap liflerinin yönünde sürmektir. Kaliteli bir fırça ile bu işlem oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Fırça ile boyayı aldıktan ve fırçanın boyayı emmesini sağladıktan sonra aşağı yukarı hareketler halinde boya sürülür.

Kullanmak istediğiniz renk kapının önceki renginden farklı ise bu noktada öncelikle zımpara işlemi ile önceki boya çıkarılır. En az 2 kat olacak şekilde boyama işlemi uygulanmalıdır. Boyaların üzerine 1 kat vernik sürülüp belli bir süre beklenir, bunun ardından iki kat uygulanır. Aynı şekilde yağlı boya kullanıyorsak bu boyanın da iki kat kullanılması daha verimli bir sonuç elde edilmesini sağlar. Fakat buradaki püf nokta ilk kat tamamen kurumadan ikinci katın sürülmemesidir.Pencere Boyama

Kapı Pencere Boyasında Kalitli Hizmet için Decor Yapı İletişim

Kaliteli kapı pencere boya hizmeti almak, yapılmış olan boya işleminden uzun süreler memnun kalmak istiyorsanız Decor Yapı ile tanışmalısınız. Web sitemiz üzerinden 39 farklı şehirdeki ekip arkadaşlarımızla iletişime geçebilir, istediğiniz kapı ve pencerelere en uygun fiyat ile kısa sürede sahip olabilirsiniz. Pencere Boyama

Kampanyamız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: